0
علاقه مندی
مقایسه
سبد خرید
فرش پارسیس کد 1070 زمینه مشکی

فرش گبه ابریشمی کد 1070 زمینه مشکی (غیربرجسته)

1,400,000 تومان
بدون مالیات
انتخاب سایز مورد نظر : 1/5*1
انتخاب گارانتی : گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی
زمان تحویل : حداکثر 20 روز کاری
تعداد
اضافه به علاقه مندی

تمامی کارت های عضو شتاب

معرفی فرش گبه و گلیم فرش

در دنیای فرش فرشینی یک نوع محصول که بسیار خاص و منحصر به فرد میباشد کلکسیون فرش سنتی و فرش گبه و فرش گلیم فرش میباشد البته نکته ای که در ابتدا حائز اهمیت است این است که دیگر زمان گلیم فرش تمام شده است و اکثر دستگاه هایی که به تولید گلیم فرش میپرداختند هم اکنون به تولید فرش گبه رو آورده اند. حالا سوالی که پیش می آید این است که فرش گبه چیست؟ فرش گبه همان فرش گلیم فرش قبل است ولی با این تفاوت که دیگر حالت برجسته ندارد و تمام سطح فرش حالت یکدست و فرشی دارد و اون حالت گلیمی از آن حذف شده است.

کلکسیون فرش گبه جز شاخه ی فرش فانتزی میباشد پس با شانه و تراکم خیلی بالا بافت نمیشود تا قیمت تمام شده ی بالایی نداشته باشد و قابل استفاده در خیلی از مکان ها باشد. بافت فرش گبه معمولا با نهایت تعداد 700 شانه بافت میشود و اکثرا 500 شانه و 440 شانه و 400 شانه است.طرح و نقشه های فرش گبه معمولا از طرح های سنتی و با رنگبندی شاد و قدیمی تولید میشود و باعث میشود به فضا شادابی و انرژی دوچندانی ببخشید. 

خرید فرش گبه ماشینی

جنس نخ و فرش گبه ماشینی

کلکسیون فرش گبه با دستگاه های متفاوتی در کارخانه های فرش گوناگون بافت و تولید میشود که قیمت های متنوعی دارند. دو تا از نخ های بسیار پرکاربرد برای فرش های گبه ماشینی نخ فریز هیت ست شده و نخ پلی استر یا ابریشم مصنوعی میباشد. فرش های طرح گبه ای که با نخ های فریز هیت ست شده بافت میشوند دارای ضخامت بالایی دارند و حدودا تا 10 میلیمتر میرسد ولی اندکی توخالی تر میباشند و فرش های گبه ای که با نخ پلی ایستر یا ابریشم مصنوعی تولید میشوند دارای ضامت نسبتا کمی میباشند و به دلیل قیمت نسبتا بالای این نخ ضخامت کمتری برای این محصولات در نظر میگیرند ولی بافت توپری دارند و زمینه ی فرش به دلیل پر بودن مشخص نیست.

مکان ها و فضاهای مناسب برای فرش گبه

طرح های فرش گبه دارای نقشه های سنتی میباشد و رنگ و طرح آنها از فرش های دستباف قدیمی الگو برداری شده است پس میتوان نتیجه گرفت این فرش ها برای فضاهای سنتی، رستوران های سنتی، چایخانه ها، ییلاق ها و ویلاها استفاده کرد و علاوه بر اینکه فضا را زیباتر میکند و با این محیط ها بیشتر ست میشود، به دلیل داشتن رنگهای شاد انرژی خوب و زیادی به محیط و افراد میبخشد.

10 قلم

مشخصات فنی

جنس نخ خاب
100% پلی استر
گل برجسته
ندارد
نوع محصول
گبه
شانه(تراکم عرضی فرش)
500 واقعی
تراکم(تراکم طولی فرش)
1200 واقعی
تعداد رنگ بکار رفته در فرش
8 رنگ واقعی
ارتفاع خاب
8±1 میلیمتر
قابلیت شست و شو
دارد
نوع طرح فرش
خشتی و هندسی

16 محصول دیگر در همین شاخه: