تابلو فرش ایرانی

تابلو فرش ایرانی

تابلو فرش:


بافت تابلو فرش منوط به سده های قبل تر از قرن حاضر است. تابلو فرش ها نشان می دهند که تاریخ و جهانیان به فرش ایرانی ارزش می گذارند و نه تنها از آن تعریف و تمجید می کنند بلکه آن را از زیر پا بر میدارند و جایگاهی بالاتر به آن می بخشند. شواهد نشان می دهد خاستگاه تابلو فرش به آذربایجان شرقی بر می گردد. در دوره ی ساسانیان بافت تابلو فرش رونق پیدا کرد و در همان دوره بود که تابلو فرش های ایرانی به غنیمت اعراب می رفت.تابلو فرش ها منحصرا دستباف نیستند و تابلو های بافته شده توسط ماشین فرش بافی هم در بازار موجود است. ارزش و کیفیت کار دستباف بر هیچ کس پوشیده نیست اما این بدان معنا نیست که تابلو فرش ماشینی دوام کمی دارند و مناسب نیستند. از مزیت های این نوع تابلو قیمتی گذاری مناسب با بودجه افراد است و البته به دلایلی دست تولیدکنندگان برای بافتن طرح های متنوع باز تر است.

نقاشی اما قابل لمس:

تابلو فرش ها از لوازم دکوراسیون کلاسیک و تاریخی منازل محسوب می شوند که با دیدن آنها حس نشاط و شعف مضاعفی به ساکنین خانه انتقال می یابد. این تابلو ها در طرح های گوناگونی ارائه می شوند. برای مثال:


پرتره: در این تابلوها تصویری نزدیک از صورت چهره های مشهور یا افرادی با چهره های خاص را می بینیم.
منظره: این دسته از فرش ها منبع غنی از رنگ هستند. می توان فضاهایی شبیه به باغ یا کوچه باغ ها را در فصل های متفاوت با اعجاز در هم آمیختگی رنگ ها دید.
گل و سبد گل: تابلو فرش هایی که نقش گل دارند مجموعه ای رنگین با طیفی روشن و شاد هستند.
خوش نویسی: اگر تابلویی با این طرح خریداری کنید در واقع دو هنر را در یک قاب دارید.
آیات قرآنی: از مشهور ترین تابلو فرش ها تابلوی و إن یکاد است که با نصب آن بر روی دیوار رزق و روزی خانه افزایش پیدا می کند.
همچنین این تابلو ها را می توان با نقوش دلخواه و طرح های متفاوت بافت و اجرایی کرد.


تکاملی از نخ:


تابلو فرش ها از نخ هایی چون نخ پشمی، نخ ابریشمی، نخ کرک، نخ پنبه و نخ اکریلیک بافته می شوند.
با خرید تابلو فرش با کیفیت از فروشگاه آنلاین یزدانا جلوه و زیبایی را به خانه هایتان ببرید.

نظرات بازدیدکنندگان