فرش 1500 شانه یزدانا

فرش 1500 شانه یزدانا

شناخت انواع فرش ماشینی:


به منظور شناخت فرش های ماشینی باید با اصطلاحاتی چون 500 شانه، 700 شانه، 1000 شانه، 1200 شانه و فرش 1500 شانه و تراکم های مختلف آشنا باشید.شانه اصطلاحی است که برای تراکم عرضی گره های بافته شده در یک متر مربع از فرش ماشینی به کار می رود.تراکم هم اصطلاحی است که برای تعداد گره های بافته شده در طول یک متر از فرش، معنی می شود.هر چقدر شانه های یک فرش بیشتر باشد آن محصول از لحاظ دوام و ماندگاری، تنوع رنگ و طرح و کیفیت بهتر است. همچنین ریز بافت تر هم نمود پیدا می کند. هر چقدر فرش ماشینی ریز بافت باشد به فرش دستباف شباهت بیشتری خواهد داشت.


فرش 1500 شانه نفیس و زیبا:


فرش 1500 شانه به لحاظ تنوع طرح و زیبایی هم پایی ندارد. کاملا ریز بافت است؛ این فرش ماشینی اغلب با تراکم 4500 بافته می شود به همین دلیل ضخامت آن از دیگر فرش ها کمتر می شود و خاب کوتاه تری دارد. درخشندگی و زیبایی آن را با هیچ نوع از فرش های ماشینی دیگر نمی توان مقایسه کرد. نخ های به کار رفته در آن کاملا تابیده شده و نازک اند تا به راحتی فرش 1500 شانه بافته شود.فرش 1500 شانه یزدانا کالایی نفیس و فاخر به شمار می رود. به دلیل ظریفی و لوکس بودن از آن در قسمت پذیرایی خانه یا جایی که خیلی پا خور نیست استفاده کنید.


نکات قابل توجه:
1.این فرش ها از روی سبکی معمولا روی سرامیک و کفپوش ها سر می خوردند، بنابراین در هنگام خرید حتما به این مسئله دقت کنید.
2.شست و شوی این قالی را حتما به قالیشویی ها بسپارید.
3.دقت کنید که هر چند وقت یک بار فرش را سر و ته کنید که فرش ساییدگی پیدا نکند.
4. قالی را جلوی نور مستقیم خورشید قرار ندهید.


مقایسه قیمت:


قیمت فرش 1500 شانه نسبت به انواع فرش های ماشینی دیگر به دلیل تراکم بالا و شباهت آن به فرش دستباف بالاتر است. اگر طرح و زیبایی محصول برایتان خیلی اهمیت دارد بهتر است که از یزدانا فرش 1500 شانه خریداری کنید.اما اگر پاخور بودن و قیمت فرش برایتان اولویت دارد بهتر است به سراغ فرش های کم شانه تر موجود در سایت بروید!

نظرات بازدیدکنندگان