همه چیز در رابطه با فرش 500 شانه

همه چیز در رابطه با فرش 500 شانه

فرش 500 شانه

تعجبی ندارد که خریداران فرش و قالی در بازار به دنبال خرید فرشی با کیفیت و ارزان قیمت باشند ، چرا که بر خلاف باور عمومی محصولات ماشینی خصوصا فرش های 500 شانه و 700 شانه می توانند با کیفیت و دوام بالا تولید شده و در عین حال با قیمت مناسب به فروش برسند . موارد زیادی دست به دست هم می دهند تا یک تخته فرش 500 شانه هم کیفیت بالایی داشته باشد و  هم فرش ارزان قیمتی تلقی شود . مواردی که بر ویژگی فرش ها تاثیر گذاشته و در کاربرد هر محصول متجلی خواهد شد . اگر به بازار فرش رفته باشید یکی از مواردی که همواره جلب تواجه می کند تنوع شانه و تراکم است ، آیا می دانید کدام شانه و تراکم باب نیاز شما بوده و می تواند در فضای خانه شما مناسب ترین فرش تلقی شود ؟ بسیاری از افراد تصور دارند که فرش های با شانه و تراکم بالا ، بهترین فرش ها هستند در حالی که بهترین فرش بر اساس نیاز و سلیقه و مکانی که قالی در آن پهن می شود ، تعیین خواهد شد .
برای مثال فرش های 500 شانه از با مقاوم ترین محصولات بوده که با وجود داشتن کم ترین شانه و تراکم بهترین فرش برای مکان های پر رفت و آمد خصوصا مکان های عمومی است . متن مقاله حاضر به فرش های 500 شانه به عنوان فرش های ارزان قیمت اختصاص داده شده است . اگر خواهان داشتن فرشی ناب برای مکانی پرتردد هستید خواندن مقاله حاضر به عنوان منبعی جهت بالا بردن آگاهی به شما توصیه می شود .

فرش ماشینی 500 شانه

دسته بندی بر اساس شانه و تراکم به تعداد گره هایی بر می گردد که در فرش زده می شود . تعداد گره های موجود در یک متر طول فرش را تراکم و تعداد گره های هر متر عرض فرش را شانه می نامند . در فرش 500 شانه که مورد نظر مقاله است ، تعداد 500 گره در یک متر عرض فرش وجود دارد . کار اصلی گره ها اتصال دادن نخ خاب به نخ تار و پود است ، به علت اینکه نخ خاب در ظاهر فرش نمایان بوده و سستی یا مواردی مانند گره شل ، گره درفتگی و ... به صورت جای خالی نخ خاب در سطح فرش نمایان می شود ، گره ها اهمیت بالایی دارند . اگر می خواهید ببینید محصولی 500 شانه است یا نه ، باید تعداد گره های یک متر عرض قالی را بشمارید که این کار اگر غیرممکن نباشد بسیار دشوار است ، اما روش دیگر این است که تعداد گره های هر ده سانتی متر عرض فرش را شمرده و به یک متر تعمیم دهید . در فرش 500 شانه تعداد گره هر ده سانتی متر باید برابر 50 باشد .
فرش های 500 شانه پس از فرش های 350 شانه به تولید رسیده و جزء اولین شانه و تراکم ها محسوب می شود . با این وجود چنان مقاومت و کیفیتی از خود نشان داده اند که با گذشت چهار دهه همچنان بهترین فرش های  بزرگ پارچه ، فرش های 500 شانه هستند و البته با قیمت ارزان روانه بازار می شوند .
جالب است بدانیم ویژگی های موجود در هر تخته فرش ، اساس تعیین مکانی است که قالی برای قرار گرفتن در آنجا مناسب است . در ادامه ویژگی فرش های 500 شانه ارزان قیمت را بررسی کرده تا بتوان در مورد کاربرد آن نظر داد .


ویژگی فرش های 500 شانه

هر چه شانه و تراکم کم تر باشد یک سری ویژگی های کم رنگ تر و یک سری ویژگی ها پررنگ تر شده است . ویژگی های ظاهری در دسته ویژگی های کم رنگ تر شده و ویژگی های کیفیت در دسته ویژگی های پر رنگ تر شده به شرح زیر هستند :


1- ارتفاع نخ خاب در فرش 500 شانه ارزان قیمت بیشتر از سایر محصولات هست . بیشتر بودن ارتفاع نخ خاب ، نرمی فرش را تضمین کرده و برای نشستن ، دور هم جمع شدن و ... مناسب است . شاید یکی از دلایل مهمی که از فرش های 500 شانه در فضاهای عمومی مانند مساجد ، سالن ها و ... استفاده می شود همین مورد باشد . از فرش های 500 شانه می توان به جای مبلمان و صندلی استفاده کرد .
2- بیشترین مقاومت در برابر پاخوردگی ، سایش ، فشار و ... مربوط به فرش های ماشینی 500 شانه است . فرش هایی با مقاومت بالا که در زیر پا تغییر حالت نداده و خاصیت ارتجاعی الیاف به ماندگاری بالای فرش کمک می کند . فرش های 500 شانه می توانند تا سالیان سال زیر پا بمانند اما همچنان مانند روز اول جلوه داشته باشند .
3- فرش های پانصد شانه ، ضخامت بالا و قطر زیاد داشته و سنگین هستند . این ویژگی به لحاظ برآورده کردن مقاومت مطلوب است ، اما فرش را سنگین کرده و حمل و نقل را دشوار می کند . فرش ها نیاز دارند که هراز چند گاهی جابجا شده و مورد هواخوری قرار بگیرند حال انکه فرش های سبک تر ، راحت تر جابجا شده و فرش های سنگین تر دشوار تر .
4- اما ظرافت بافت و ریز بافی موردی است که با کاهش شانه و تراکم کم تر خواهد شد . فرش های 500 شانه نسبت به فرش های 1200 شانه و 1000 شانه ریز بافی بسیار کمی دارند . توجه کنید که این مورد دلیلی بر نازیبایی محصول نخواهد بود . قالی های 500 شانه که به لحاظ تعداد کمتری گره ، نسبت به هم نوعان خود درشت بافت هستند ، برای طرح ها و نقشه های شلوغ با نگاره های ریز و پیچیده مناسب نخواهند بود اما همچنان می توانند نقشه های ساده و طرح های درشت را به خوبی نشان دهند . در مقایسه می بینیم که فرش های 1200 شانه و 1000 شانه نسبت به فرش های 500 شانه ارزان قیمت ، تصاویر ریز و شلوغ را بهتر به نمایش می گذارند اما در ارائه طرح های خلوت و درشت و بالاخص فرش های تک رنگ عملکرد فرش های 500 شانه قابل ستایش است .


فرش 500 شانه ارزان قیمت را برای چه مکانی خریداری کنیم ؟

موضوع اساس مقاله پاسخ به این سوال است . بیشترین کاربرد فرش های 500 شانه تولید فرش های بزرگ پارچه یا سایز بزرگ است . این فرش ها در تالار ها ، مساحد ، بارگاه های ، سالن ها و انواع مکان های عمومی مورد استقبال قرار می گیرد . توانایی زیبا سازی فضا ، عایق نمودن در برابر دما و حشرات و قابلیت نشستن در کف اتاق ویژگی هایی ست که فرش 500 شانه برای مکان های عمومی برآورده کرده و در عین حال با قیمت ارزانی که دارد محبوبیت دو چندانی یافته است .
اگر به فرش های پهن شده در مکان های عمومی دقت نمایید ، این محصولات اکثرا تک رنگ با طرحی ساده در لبه فرش هستند . فرش های 500 شانه ارزان قیمت بصورت متری بافته شده و متناسب با متراژ خواسته شده توسط خریدار برش زده شده و عرضه می شوند .
علاوه بر مکان های عمومی ، هال ، آشپزخانه ، جلو درب ورودی ، راهروها ، پاگردها و مکان های پر تردد خانه هم برای گستراندن چنین فرش هایی مطلوب هستند . ارزان قیمت بودن فرش های 500 شانه مزید بر علت شده تا خریداران برای تهیه فرش 500 شانه ارزان قیمت با کیفیت تعلل نکنند .

چرا فرش های 500 شانه ، ارزان قیمت هستند ؟

همواره از کیفیت بالا در عین داشتن قیمت ارزان ، در فرش های 500 شانه صحبت شد ، اما دلیل این موضوع چیست ؟
عامل مهم در تعیین کیفیت مواد اولیه و ماشین آلات بافت است ، فرش های 500 شانه از بهترین نخ خاب ، تار و پود ( ارولیک ، پنبه و پلی استر ) تشکیل شده و دستگاه هایی ساخت اروپا در تولید این محصولات ایفای نقش می کنند . اما فرش های 500 شانه توسط دستگاه هایی تولید می شوند که تکنولوژی تولیدشان سال ها قبل بدست آمده و انحصاری در این مزینه ندارند ، از این رو دستگاه های بافت فرش 500 شانه ، ارزان قیمت تر از دستگاه های بافت فرش های 1200 شانه و 1000 شانه و حتی 700 شانه هستند از طرف دیگر داشتن طرح و نگاره ساده هزینه طراحی را کم کرده و در نهایت فرش هایی با هزینه تمام شده کم تر وارد بازار می کند .
تولید توسط تولید کنندگان با سابقه درخشان ، بازدهی بالا و کاربلد تمامی ریسک های ناشی از خرابی محصول ، بی کیفیت شدن تولیدات و ... را پوشش می دهد ؛ پوشش ریسک تولید زیان را کاهش داده و در کل هزینه محصولات عرضه شده در بازار کم تر خواهد شد . پس در خرید فرش 500 شانه ، به برند و تولید کننده توجه نمایید .
یکی از بهترین برند های تولید فرش و قالی ، دنیای فرش می باشد ، فرش های ارائه شده زیر نظر برند دنیای فرش کیفیت بالا ، داوام و ماندگاری و در عین حال قیمت ارزان را تضمین نموده و خریدار را در داشتن محصولی ناب و ارزان قیمت یاری می کند . به فروشگاه اینترنتی دنیای فرش رفته و از بین فرش های 500 شانه ارزان قیمت ، فرشی درجه یک و با قیمت مناسب برای مکان های پررفت و آمد خانه انتخاب کنید.

خرید فرش 500 شانه

فرش ماشینی 500 شانه کاشان از جدید ترین تولیدات صنعت نساجی ایران است که مورد استقبال مردم واقع شده است . قیمت فرش 500 شانه با توجه به تراکم و شانه بسیار بالا گرانتر از سایر فرش های ماشینی روز است . برای خرید اینترنتی و حضوری فرش ماشینی 700 شانه کاشان میتوانید به وب سایت یزدانا مراجعه کنید یا با کارشناسان شرکت فرش یزدانا ( 03538252575 ) تماس حاصل نمایید .

نظرات بازدیدکنندگان