نماد اعتماد الکترونیک چیست؟

قبل از خرید محصولات از سایت فروشگاهی تان اگر در وب سایت خود درگاه اینترنتی قرار داده اید برای اطمینان کاربرانتان باید نماد الکترونیکی نیز دریافت کنید . داشتن این نماد به منزله ی کسب احراز هویت از مرکز توسعه تجارت الکترونیک است. در این مقاله شما را با نماد اعتماد الکترونیک بیشتر آشنا خواهیم کرد.

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که نماد اعتماد الکترونیک (اینماد) چیست و چرا اخذ آن برای فروشگاه‌های اینترنتی ضرورت دارد؟

نماد اعتماد الکترونیک نشانه‌ای است که از سوی مرکز تجارت الکترونیک زیر نظر وزارت صنعت و معدن و تجارت به عنوان تاییدیه به سایت‌های فروشگاه اینترنتی داده می‌شود.اعتبار نماد اعتماد الکترونیک ۱ سال می‌باشد و در دو حالت نماد تک ستاره و نماد اعتماد دو ستاره صادر می‌شود. (دریافت نماد اعتماد مستلزم احراز مجموعه‌ای از معیارها و احراز هویت مالک می‌باشد و تنها تفاوت نماد اعتماد یک ستاره و دوستاره در این است که نماد اعتماد الکترونیک دو ستاره به وب‌سایت‌هایی که گواهینامه امنیتی SSL دارند تعلق می‌گیرد).

برای مشاهده و اطمینان از نماد اعتماد الکترونبک فروشگاه اینترنتی یزدانا اینجا کلیک نمایید : 

اینماد فروشگاه اینترنتی یزدانا

​ساماندهی چیست، آیا وب سایتم را در وب سایت ساماندهی ثبت کنم؟

ستاد ساماندهی وب سایت های اینترنتی مرکزی است متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که وظیفه ی فیلتر کردن وب سایت ها را به عهده دارد. هر وب سایت ایرانی باید در این سامانه ثبت نام نماید تا مدیر وب سایت و وضعیت حقوقی آن برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشخص شود. حسن این ثبت نام در این است که در صورتیکه وزارتخانه اطلاعات رسمی شما نظیر شماره ی تماس شما و ... را داشته باشد، در صورتیکه بخشی از سایت شما مصداق فیلترینگ باشد، به جای اینکه سایت شما بدون خبر فیلتر شود. ابتدا از طریق ایمیل و پیامک به شما هشدار داده خواهد شد. در بسیاری از مواقع با حذف همان بخش از سایت، مشکل برطرف می شود و نیازی به پروسه ی زمانبر رفع فیلترینگ نخواهد بود.

برای مشاهده و اطمینان از نماد ساماندهی ( وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ) فروشگاه اینترنتی یزدانا اینجا کلیک نمایید : 

نماد ساماندهی فروشگاه یزدانا