0
علاقه مندی
مقایسه
سبد خرید

چرا و چگونه باید به سایت یزدانا اعتماد کنیم؟

طبق مطالعات صورت گرفته تایید یک فروشگاه مجازی توسط موسسات دولتی یا مراکز قانونی بیشترین تاثیر در اعتماد خریداران به فروشگاه مجازی را دارد. دراین حالت خریدار از محفوض ماندن اطلاعات خود احساس امنیت بیشتری دارد و اگر از اطلاعات شخصی وی سوء استفاده شود میتواند برای شکایت از فروشگاه مجازی مختلف به مراجع قانونی مراجعه نماید.یکی از عوامل مهم توسعه تجارت الکترونیکی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی میباشد. با توجه به بررسی های انجام گرفته مهمترین عوامل مراجعه و اعتماد خریداران به فروشگاه های مجازی به شرح ذیل است:

  1. شناسایی مالک فروشگاه و امکان مراجعه حضوری در صورت بروز اشکال
  2. کامل و صحیح بودن اطلاعات کالا یا خدمات ارائه شده
  3. اصالت محصولات و ارائه خدمات پس از فروش
  4. واضح بودن روند برگرداندن کالا و بازپس گیری محصول
  5. محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و مالی خریداران
  6. مدت زمانی که وبسایت فعالیت میکند.(وبسایت یزدانا از سال 1395 فعالیت میکند)
  7. تائید امنیت سایت توسط یک موسسه و مرکز ملی اعتماد (وزارت صنعت و معدن و تجارت - وزارت ارشاد اسلامی)

در ایران مرکز تجارت الکترونیکی مسولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الکترونیک به فروشگاه های مجازی را برعهده دارد. اعطای نماد اعتماد الکترونیکی برای وبسایت های تجاری با هدف قانونمندی به فعالیت های فروشگاه مجازی در حال انجام میباشد. نماد اعتماد الکترونیک به صورت یک علامت در داخل سایت هایی که از نظر قانونی مورد تائید است به نمایش در می آید.

وبسایت یزدانا از سال 1395 فعالیت خود را آغاز کرده و در همان ماه ابتدایی اقدام به ثبت وبسایت در سامانه ی وبسایت های اینترنتی نماد اعتماد الکترونیک و کسب نماد اعتماد نموده و سعی کرده ایم خریدی مطمئن را برای مشتریان خود فراهم کنیم. در تمام این سالها تلاش در جهت ارائه ی باکیفیت تر کالا ها و خدمات را سرلوحه ی کار خود قرار داده ایم.

نماد اعتماد الکترونیک چیست؟

قبل از خرید محصولات از سایت فروشگاهیتان اگر در وب سایت خود درگاه اینترنتی قرار داده اید برای اطمینان کاربرانتان باید نماد الکترونیکی نیز دریافت کنید. داشتن این نماد به منزله ی کسب احراز هویت از مرکز توسعه تجارت الکترونیک است. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که نماد اعتماد الکترونیک (اینماد) چیست و چرا اخذ آن برای فروشگاه‌های اینترنتی ضرورت دارد؟

نماد اعتماد الکترونیک نشانه‌ای است که از سوی مرکز تجارت الکترونیک زیر نظر وزارت صنعت و معدن و تجارت به عنوان تاییدیه به سایت‌های فروشگاه اینترنتی داده می‌شود. اعتبار نماد اعتماد الکترونیک ۱ سال می‌باشد و در دو حالت نماد تک ستاره و نماد اعتماد دو ستاره صادر می‌شود. (دریافت نماد اعتماد مستلزم احراز مجموعه‌ای از معیارها و احراز هویت مالک می‌باشد و تنها تفاوت نماد اعتماد یک ستاره و دوستاره در این است که نماد اعتماد الکترونیک دو ستاره به وب‌سایت‌هایی که گواهینامه امنیتی SSL دارند تعلق می‌گیرد مانند فروشگاه یزدانا).

برای مشاهده و اطمینان از نماد اعتماد الکترونبک فروشگاه اینترنتی یزدانا اینجا  یا روی عکس زیر کلیک نمایید:

اینماد فروشگاه اینترنتی یزدانا

​نماد ساماندهی چیست؟

ستاد ساماندهی وب سایت های اینترنتی مرکزی است متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که وظیفه ی فیلتر کردن وب سایت ها را به عهده دارد. هر وب سایت ایرانی باید در این سامانه ثبت نام نماید تا مدیر وب سایت و وضعیت حقوقی آن برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشخص شود. حسن این ثبت نام در این است که در صورتیکه وزارتخانه اطلاعات رسمی شما نظیر شماره ی تماس شما و ... را داشته باشد در صورتیکه بخشی از سایت شما مصداق فیلترینگ باشد به جای اینکه سایت شما بدون خبر فیلتر شود. ابتدا از طریق ایمیل و پیامک به شما هشدار داده خواهد شد. در بسیاری از مواقع با حذف همان بخش از سایت، مشکل برطرف می شود و نیازی به پروسه ی زمانبر رفع فیلترینگ نخواهد بود.

برای مشاهده و اطمینان از نماد ساماندهی (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) فروشگاه اینترنتی یزدانا اینجا یا روی عکس زیر کلیک نمایید:

نماد ساماندهی فروشگاه یزدانا

در آخر با نشان دادن دو نماد فوق از دو ارگان دولتی معتبر میتوانید با خیال راحت اعتماد کنید و خریدی امن و راحت داشته باشید و در ضمن در زیر نماد اعتماد درگاه های پرداخت دولت جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که میتوانید با خیال راحت پرداختی امن را تجربه کنید.

نماد تایید درگاه پرداخت فروشگاه اینترنتی یزدانا از بانک مرکزی 

نماد تایید درگاه پرداخت اینترنتی