0
علاقه مندی
مقایسه
سبد خرید

پایش با

برند

برند

نوع محصول

نوع محصول

نوع طرح فرش

نوع طرح فرش

شانه(تراکم عرضی فرش)

شانه(تراکم عرضی فرش)

تراکم(تراکم طولی فرش)

تراکم(تراکم طولی فرش)

نام کلکسیون

نام کلکسیون

گل برجسته

گل برجسته

قیمت

قیمت

  • 1,350,000 تومان - 21,000,000 تومان

انتخاب سایز مورد نظر

انتخاب سایز مورد نظر

فرش مدرن و وینتج

کلکسیون فرش وینتیج، یک نوع فرش ماشینی است که به صورت کهنه نما، قدیمی و پتینه طراحی و تولید میشود. طرح این فرش ها از فرش های کهنه و دستبافت ارزشمند الهام گرفته شده است و با استفاده از دستگاه فرش ماشینی تولید می‌شوند. کلمه ی وینتیج به فارسی به معنی کهنه بودن یا کهنه نما است. هر کالایی که ظاهری کهنه و قدیمی داشته باشد، اصطلاحاً به آن وینتیج گفته می‌شود.

در مورد فرش ماشینی، سبک و طرح وینتیج به فرش‌هایی اشاره دارد که ظاهری کهنه دارند و یا حتی رنگ آن‌ها تغییر کرده است. بازار فرش ماشینی در حال حاضر یک بازار فعال و پرتقاضا است. به همین دلیل، ورود طرح‌ها و مدل‌های جدید یک ضرورت برای این بازار است و علاوه بر ارائه فرش‌های مدرن و فانتزی، طرح فرش‌های وینتج نیز بسیار مورد علاقه خریداران قرار گرفته است. طرح‌های خاص فرش‌های وینتج عموماً با استفاده از رنگ زمینه ذغالی، نقره‌ای، طوسی، فیلی و سایر رنگهای خنثی جلوه بسیار زیبا و خاصی دارند و با فرش‌های کلاسیک و اصیل ایرانی تفاوت بسیاری دارند.

در طراحی این فرش‌ها در اکثر مواقع از نقوش اصیل فرش ایران استفاده شده است اما در برخی از فرش‌ها از سبک‌های مدرن و فانتزی نیز استفاده شده است. فرش‌های فانتزی، مدرن و کهنه نما هر کدام دارای مزایا و معایب خود هستند. فرش فانتزی با طرح‌ها و رنگ‌های زیبا، نرمی و لطافت بالایی دارد. همچنین، فرش فانتزی از مصرف بالای نخ مصنوعی برخوردار است که باعث مقاومت به برخی از آلودگی‌ها، لک‌ها و آفتاب سوختگی می‌شود. برای افرادی که به دنبال دکوراسیون منزل مدرن هستند، فرش مدرن با طرح‌های جدید و رنگ‌های متنوع، گزینه‌ی مناسبی می‌باشد.

پایش های فعال